KONST / Litografier / Färglitografi 11543720
nr 1154 3720
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografi, "Druvklase i Rom", 1983, signerad och numrerad 32/320, motivet: 21x31
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 8 januari 2018
kl 19:10:27
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg